تبلیغات
جالب ترین اخبار روز ایران و جهان - بیداری اسلامی منطقه و جهان، نشات گرفته از انقلاب اسلامی

جالب ترین اخبار روز ایران و جهان
ما اطلاعات بیشتری نسبت به بقیه داریم

خطیب جمعه تهران با اشاره به پیدایش انقلاب اسلامی ایران بر پایه بعثت نبی مکرم اسلام (ص) افزود: این انقلاب چنان پیش رفته است که نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان، موجبات بیداری اسلامی را فراهم آورده است.

برای مشاهده متن کامل خبر به (ادامه این خبر) مراجعه کنین

 

 

خطیب جمعه تهران با اشاره به پیدایش انقلاب اسلامی ایران بر پایه بعثت نبی مکرم اسلام (ص) افزود: این انقلاب چنان پیش رفته است که نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان، موجبات بیداری اسلامی را فراهم آورده است.

 امام جمعه موقت تهران ، نظام جمهوری اسلامی ایران را منبعث از بعثت پیامبر خاتم(ص) بیان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران گفت: بعثت پیامبر اسلام(ص) خیزشی علیه استبداد ، جهالت ، ظلم ، فحشا ، فساد، تبعیض و هر نوع جفای جامعه بشری بود که به صورت میکروب های گزنده جامعه آن زمان را تهدید می کرد.

وی با اشاره به پیدایش انقلاب اسلامی ایران بر پایه بعثت نبی مکرم اسلام(ص) افزود: 32 سال است که بر اساس این پایه و در پرتو رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، این انقلاب چنان پیش رفته است که نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان، موجبات بیداری اسلامی را فراهم آورده است و ان شاءالله به انقلاب مولایمان حضرت مهدی(عج) منتهی می شود.

خطیب جمعه تهران درادامه به برگزاری بیست وهشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم درتهران اشاره کرد وگفت: این مسابقات و نیز پرورش قاریان برجسته بین المللی در جهان تشیع، از میوه های شیرین شجره انقلاب اسلامی و رهبری پیامبرگونه آن است.

حجت السلام صدیقی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی افزود: روحانیت در نهضت اسلامی بیش از 5 هزار شهید تقدیم کرده است که بیش از 600 تن از آنها به تهران تعلق دارند. گفت: قوه قضائیه باید با حفظ اقتدار برای جلب اعتماد مردم تلاش کند.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به ششم تیر سالروز سوء قصد به رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: امام راحل در آن سال بیانیه ای داشتند که یک جمله آن این بود« به کسی سوء قصد کردند که آوای دعوت به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین انداز است.»

وی به هفتم تیر سالروز شهادت72 تن از خدمتگزاران نظام هم اشاره کرد و گفت: گرچه این حادثه بسیار تلخ بود اما در واقع تولد مجدد شخصیت شهید بهشتی بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شخصیت شهید بهشتی قبل از شهادت ترور شده بود افزود: فضای بی رحمانه ای ضد این شخصیت خداترس مقید و ولایت پذیر و عاشق خدمت به وجود آمده بود که این فضا جز با خون شکسته نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: امروز مردم فتنه سال 88 را که جزو خطرناک ترین فتنه های انقلاب بود ، با بصیرت مثال زدنی خود پشت سرگذاشتند و انقلاب از آسیب این فتنه در امان ماند.

وی با اشاره به هفته قوه قضائیه افزود: این قوه از ابتدای انقلاب در خاموش کردن آتش نفاق و جریان های وابسته به اجانب و گروهک ها و شبکه های جهنمی آنان ، شمشیر تیز نظام و قوه مقتدری بود که حکم دستگیری بنی صدر را صادر کرد.

خطیب نمازجمعه امروز تهران ادامه داد: سران منافقین از ترس اجرای عدالت فرار کردند و بقایای آنان نیز به دست قانون سپرده شد و مردم این خدمت قوه قضائیه را در آن بحران های خطرناک فراموش نمی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به اینکه شخصیت های مخلصی از جمله شهید قدوسی خون خود را در این قوه نثار کردند ، افزود: دیر یا زود این قوه سیر تکاملی خود را به پیش خواهد برد.

رئیس دادگاه انتظامی قضات با اشاره به دیدار مسئولان قضائی با مقام معظم رهبری گفت: حمایتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از این قوه اعلام کرده اند مسئولیت قضات را بیشتر می کند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: مقام معظم رهبری بر دو موضوع تاکید کردند که یکی از آنها که لازمه قوه قضائیه است اقتدار و دیگری جلب اعتماد مردم به دستگاه قضائی است.

وی گفت: اقتدار قاضی و قوه قضائیه باید به گونه ای باشد که ظالمان و اوباش احساس ناامنی کنند و رباخوار و گردن کلفت باج گیر بترسند .

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: چنانچه کسانی در دستگاه های دولتی به مردم خیانت می کنند ، باید واهمه و ترس داشته باشند و بدانند که نمی توانند از چنگال عدالت بیرون بروند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ضرورت جلب اعتماد مردم گفت: قاضی باید در مسیر قانون و عدالت رفتار کند و با رعایت بی طرفی ، فقیر و غنی برایش فرقی نداشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی رعایت اخلاق را برای قاضی ضرورت دانست و افزود: قاضی نباید خود را طلبکار ببیند و با رعایت وقت مردم برای حفظ کرامت انسان ها اخلاق پیامبری داشته باشد.

وی ادامه داد: همکاران قضائی باید فرشته های عدالت باشند و حسن اخلاق ، احترام به مردم و رعایت وقت آنان را جدی بگیرند تا مردم و نایب امام زمان و خود امام از آنان راضی باشند زیرا همین مردم ما را پشت این میزها نشانده اند و به برکت حضور آنان در دفع فتنه ها می توانیم پشت این میزها بنشینیم.

حجت الاسلام صدیقی در خطبه نخست نماز جمعه تهران با بیان مباحثی درباره اسرار نماز افزود: برای رسیدن به حقیقت نماز هفت چیز را باید رعایت کرد که از جمله آنها توجه به معانی الفاظ است.  

وی گفت: کسانی که در جامعه به انواع بازیگری های شیطانی آلوده شده اند، به عمق نماز نخواهند رسید.

خطیب جمعه تهران همچنین افزود:خداوند امام خمینی(ره) را برانگیخت تا قدرت را با امنیت و حکومت را با تقوا توأم کند و این موجب جلب اعتماد مردم شد.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه اینها چیزهای جدیدی است که دنیا به آن نرسیده و خبر هم ندارد گفت: به همین خاطر مردم عزیز ما زمانی که حکومت را توأم با تقوا دیدند به آن روی آوردند و مانند جان از آن حفاظت کردند و حفاظت خواهند کرد

------------------------------------------------------------------------------------------------------

نظرتون رو راجع به این خبر اعلام کنین . . .

 منبع : واحد مرکزی خبرادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه 10 تیر 1390 توسط زهره
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

چت

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

download

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا

ساخت وبلاگ
ساخت وبلاگ
ساخت وبلاگ
ساخت وبلاگ

تعبیر خواب آنلاین

تعبیر خواب